Geschreven door: Meri, stagiair communicatie
Donderdag 26 maart organiseerde Crescendo CVO in Mechelen de jaarlijkse taalmarkt voor bijna 500 cursisten die Nederlands leren. Het evenement biedt anderstaligen de kans om hun Nederlandse taalvaardigheden in de praktijk te brengen en in gesprek te gaan met experts van verschillende organisaties, zoals de politie, de brandweer, VDAB en nog veel meer.
Cursisten konden deelnemen aan drie zelfgekozen workshops om hun Nederlands te verbeteren en nieuwe mensen te leren kennen.
Ze konden kiezen uit verschillende workshops over onderwerpen zoals werk zoeken met VDAB, vrijwilligerswerk, gezondheid, zwangerschap, brandveiligheid, koken en het erkennen van een buitenlands diploma.
In totaal waren er 27 sprekers en organisaties aanwezig om uitleg te geven en vragen te beantwoorden.
Tijdens de taalmarkt hielp ik, Meri, als stagiair communicatie bij de kookworkshop. Ik keek of de cursisten goed bezig waren, aangezien het recept in het Nederlands was en de cursisten nog Nederlands aan het leren zijn.
Ik hielp hen graag als ze iets niet begrepen en zocht materialen voor hen als ze die niet konden vinden. Ook mocht ik foto’s maken van de cursisten terwijl ze pannenkoeken maakten.
Ik zag dat mensen die elkaar nog niet kenden, per twee gingen werken en dat ze tijdens het bakken van pannenkoeken elkaar leerden kennen, samen lachten en foto’s en video’s maakten.
Aan het einde van de workshop legde ik aan het laatste groepje uit wat ze gingen maken en met hoeveel personen ze mochten samenwerken. Op het einde van de workshop mocht ik stempels uitdelen op de kaarten van de cursisten.
Het was heel leuk om te zien hoe actief en blij de cursisten waren. Sommige cursisten boden me zelfs pannenkoeken aan die ze zelf hadden gemaakt – ze waren heel lekker!
Ik vond het erg leuk om mee te doen en te helpen bij dit evenement.
Hieronder zie je een paar foto’s van de kookworkshop.


