
In december 2025 organiseerde de NT2-afdeling van Crescendo CVO in Mechelen een groot winterfeest voor cursisten en leerkrachten. Het werd een warme ontmoetingsdag waarop taal, cultuur en ontmoeting centraal stonden.


Tijdens het winterfeest kwamen cursisten uit verschillende groepen samen buiten de lescontext. Er werd gepraat, gelachen en kennisgemaakt met mensen die elkaar anders alleen in de gangen kruisen. Voor veel cursisten was het een moment om Nederlands op een ontspannen manier te oefenen, maar vooral om elkaar beter te leren kennen.


Het programma bestond uit spelletjes, creatieve activiteiten en optredens van cursisten en leerkrachten. Muziek en dans zorgden voor een open sfeer waarin iedereen kon meedoen. De grote opkomst maakte duidelijk hoe sterk de verbondenheid binnen de NT2-werking is.





Een belangrijk onderdeel van het feest was het buffet dat door cursisten zelf werd samengesteld. Iedereen bracht gerechten mee uit het land van herkomst. Zo ontstond een tafel vol smaken en verhalen, waarbij eten een aanleiding werd om ervaringen te delen. Het buffet weerspiegelde de diversiteit van de NT2-groepen en liet zien hoe rijk die verscheidenheid is.




Het winterfeest sluit naadloos aan bij waar NT2 bij Crescendo CVO voor staat. Nederlands leren gebeurt niet alleen in het klaslokaal. Taal groeit in ontmoeting en in momenten waarop mensen zich durven uitdrukken en elkaar beter leren kennen.
Diezelfde dynamiek nemen we mee naar de volgende grote afspraak. Op donderdag 26 maart organiseert Crescendo CVO opnieuw de Taalmarkt in Mechelen. Meer dan 35 klassen en 40 partners zorgen er samen voor een dag vol activiteiten, workshops en ontmoetingen. De taalmarkt maakt zichtbaar wat we elke dag doen: taal leren door te doen, door samen te zijn en door actief deel te nemen aan de samenleving.
