Ruimte voor creativiteit en persoonlijkheid
Oliwia Jasionek studeert in juni 2024 af als digital designer (Crossmedia Assistent) en behaalde het diploma secundair onderwijs.
“In september 2023 begon ik aan de opleiding digital designer bij Crescendo CVO. Mijn doel was duidelijk: een diploma secundair onderwijs behalen om digital experience design te studeren aan de hogeschool.”
“Eerder volgde ik autotechniek, elektriciteit en houtbewerking. Ik wilde hierin verdergaan, maar mijn gezondheid liet dat niet toe. Dus zocht ik een nieuwe creatieve richting en zo kwam ik bij digital design bij Crescendo CVO terecht. Wat mij meteen aansprak, is de ruimte voor creativiteit. Je visie en persoonlijkheid kunnen tonen in je projecten motiveert mij. Ik werk graag in zwart-wit, zowel in mijn foto’s, logo’s en andere creaties. Dat is de stijl waarin ik mij het best kan uiten.”
Een nieuwe richting; nieuwe dromen
“Digitale beeldverwerking, webtoepassingen, animatie, digitale beeldverwerking, multimediabestanden, illustratie, typografie: alles was nieuw voor mij. De aanpak van Crescendo CVO was top. Je krijgt opdrachten en werkt in alle vrijheid aan je projecten. Er is ruimte voor vragen en de leerkrachten helpen je op weg. Soms ging ik vroeger naar huis omdat het werk af was, soms werkte ik juist langer door aan een project. Je neemt je werk zelf in handen. Bovendien kon ik bij Crescendo CVO ook terecht met persoonlijke problemen. Als ik een pauze nodig had, kreeg ik die, en de zorgcoach luisterde naar mij en gaf goede raad. Het was een geweldige ervaring. Het digital design team was gewoon fantastisch.”
“Mijn eindproject is een website over taboes zoals seks, godsdienst en mentale gezondheid, met een animatiefilm over deze onderwerpen. De titel van het project is "Taboo" en de animatiefilm heet "Behind the Mask". Het verhaal gaat over een jongen die een masker met een glimlach opzet, terwijl hij zich slecht voelt. Hij krijgt online haatreacties omdat hij gay is, maar uiteindelijk redt zijn vriend hem. De boodschap is iedereen het soms moeilijk kan hebben en een masker opzet. Het is niet altijd gemakkelijk om hulp te vragen.”
“Mijn plannen na de opleiding? Eerst wat werkervaring opdoen en daarna mijn eigen bedrijf oprichten. Oorspronkelijk kom ik uit Polen en als kind wilde ik autotechnicus worden, net als mijn vader. Het is anders gelopen en ik ben blij met de richting die ik nu gekozen heb.”