Enkele weken geleden schreef Peter Vantyghem een persoonlijk artikel over zijn moeder, die aan dementie leed. In zijn tekst beschreef hij met openheid en warmte wie zij was, hoe haar familie met de ziekte omging, en wat het belang is van menselijke, betrokken zorg in woonzorgcentra.
Tijdens zijn bezoek aan onze cursisten deelde hij haar verhaal opnieuw — dit keer live in de klas. Het werd een pakkende ontmoeting vol herkenning, stilte en verbondenheid. De cursisten kregen zo een unieke inkijk in hoe journalistiek, persoonlijke ervaring en zorg met elkaar kunnen verweven zijn.
Dit soort getuigenissen past perfect binnen onze opleidingen VOSPA en ZorgNED+, waar warme zorg, empathie en communicatie centraal staan.
Lees het volledige artikel van Peter Vantyghem op de website van De Standaard: Oud worden met dementie kan ook anders