Iasmim Rodrigues is 21 jaar en woont sinds vier jaar in Halle. Ze verhuisde van Brazilië naar België met een duidelijke droom: mensen helpen. “Ik wilde altijd dokter worden,” vertelt ze, “maar ik begin met de opleiding VOSPA om als verpleegster aan de slag te gaan. Ik heb altijd voor mensen willen zorgen.”
Taal als sleutel tot zelfvertrouwen
Toen Iasmim in België aankwam, sprak ze geen Nederlands. “Ik was bang om te praten,” zegt ze eerlijk. Maar dat veranderde snel. Ze begon in Nederlands 1.1 en 1.2, en stapte daarna over naar de opleiding VOSPA. “Nu voel ik me veel zelfverzekerder. Ik heb niet alleen de taal geleerd, maar ook geleerd om met mensen te werken.” In juni behaalt ze haar diploma VOSPA én niveau 2.4 Nederlands – een belangrijke stap richting haar toekomst.
Leren met hart en ziel
Wat haar motiveerde om vol te houden? “Mijn droom om verpleegster te worden gaf me elke dag energie,” zegt ze met een glimlach. “Ik ben nieuwsgierig en hou van leren, ook al is Nederlands een moeilijke taal.”
Leerkrachten die het verschil maken
Iasmim spreekt vol lof over haar leerkrachten. “In Halle had ik een fantastische lerares: vriendelijk, veel geduld, en ze gebruikte veel synoniemen waardoor ik alles beter begreep.” Ook in de VOSPA-opleiding voelt ze zich gesteund: “De leerkrachten zijn streng maar vriendelijk. Je mag fouten maken, en je krijgt altijd op een positieve manier uitleg.”
Een boodschap voor twijfelaars
Voor wie nog twijfelt om te starten, heeft Iasmim een duidelijke boodschap: “Niet twijfelen, gewoon doen! In het begin is het moeilijk, maar je leert veel. Wees niet bang om fouten te maken – dat hoort bij het proces.”
Onder voorbehoud van goedkeuring door de minister dalen de inschrijvingsgelden vanaf september opnieuw.
Je betaalt dan nog slechts €2,5 per lesuur in plaats van €4.
Het ideale moment om (opnieuw) te starten met Frans of Engels.