Alle opleidingen
Voor de cursist Crescendo CVO Contact Veelgestelde vragen Mijn CVO Inschrijven

Toegepaste fotografie en foto's optimaliseren (MFO002)

Je ontvangt het deelcertificaat van Toegepaste fotografie en Foto's optimaliseren in de opleiding Vakfotograaf indien je slaagt voor deze module.

Het verhaal gaat verder: landschappen, portretten en reportages

In de tweede module dompel je je onder in de veelzijdige wereld van de fotografie. Je leert hoe je landschappen vastlegt die kracht, rust en mysterie uitstralen. Je zoomt in op mensen en maakt portretten die raken. Meer zin in actie en beweging? Vang de bruisende dynamiek van het leven in reportages die spreken zonder woorden.

Je ontdekt hoe je te werk moet gaan in de fotostudio en leert er licht naar je hand te zetten. Daarna trek je erop uit en laat je je lens spreken. En: je maakt kennis met Adobe Lightroom. Je leert hoe je foto's selecteert, organiseert en bewerkt tot pareltjes. Zo komen techniek en creativiteit samen in foto’s die indruk maken. 

Wat kun je verwachten?

Principes van de verschillende genres

  • Verken landschapsfotografie, portretfotografie en reportagefotografie.
  • Ontdek de unieke kenmerken en technische vereisten van elk genre.

Aan de slag in de fotostudio

  • Maak kennis met de fotostudio en de mogelijkheden.
  • Verfijn belichting en compositie.

Praktijkervaring: fotografische uitstap

  • Breng de theorie in de praktijk.
  • Werk klassikaal aan de opdrachten voor deze module.

De magie van beeldbewerking

  • Foto’s selecteren, organiseren en bewerken met Adobe Lightroom.
  • Transformeer je foto’s tot pareltjes.

Je bent geslaagd voor de volgende basismodule:

  • Een camera van het type DSLR of MIL.
  • Een stabiel, driebenig statief.
  • Het Adobe fotografielidmaatschap: Lr CC en Ps CC. Je kan dit pakket aankopen via de website van Academic Software. Meld aan met je e-mailadres van de school om een licentie aan studententarief te kopen. Als je hulp nodig hebt, kan je terecht op de helpdesk van Academic Software.

  • Cursushandleiding niet inbegrepen in de prijs.

Filter door het aanbod om jouw cursus te vinden.

Toegepaste fotografie en foto's optimaliseren (MFO002) (145333)
Van 14 september 2026 tot 18 januari 2027
Maandagavond
€ 320.00

Campus Mechelen + op afstand
Vaartdijk 86
2800 Mechelen

Schrijf in vanaf 01/06/2026 09:00u

Heb je een vraag?

Neem gerust contact op met ons!

Cursisten aan het woord

Crescendo CVO | Opleiding Fotografie| Getuigenis Sabine

Sabine

Basis fotografie

Campus Mechelen

“Inge Van den Heuvel, onze leerkracht, heeft een aanpak die me ligt. Zij is ook actief als professioneel fotograaf en brengt ons kennis bij vanuit de praktijk. Voor elke opdracht geeft zij de basisinformatie; dan gaan wij aan de slag en pas daarna volgt de volledige theoretische verklaring. ”

Lees meer...
Marijke Verstraelen - cursist fotografie - crescendo CVO

Marijke

Basis fotografie

Campus Keerbergen

“De lessen zijn zo interessant en het is zo fijn om met foto’s te werken dat ik van plan ben de volledige opleiding te volgen. De sfeer in onze groep is ook zo goed.”

Lees meer...
Kalender
Meer info over de prijs
  • Inschrijvingsgeld: *

Er zijn geen extra kosten, tenzij anders vermeld op de webpagina van jouw cursus.

* De cursusprijzen zijn aangepast volgens de beslissing van de Vlaamse Regering op 23 mei 2025. Meer info: https://crescendo-cvo.be/nl/inschrijven/tarieven

Inschrijven op de wachtlijst

Voornaam *
Achternaam *
E-mailadres *
Telefoonnummer *